Wszystko zaczęło się 17 maja 1952 roku. W dniu tym odbyło się pierwsze założycielskie zebranie entuzjastów łowiectwa z tutejszego terenu. Wzięło w nim udział 23 osoby - sami mężczyźni, z których większość stanowili leśnicy z Nadleśnictwa Sieniawa, z ówczesnym nadleśniczym Janem Olearką na czele. Byli to:
- Korzystka Szczepan - leśnik
- Olearka Jan I - leśnik
- Buniowski Jan - drożnik
- Wróbel Władysław - rzemieślnik
- Dec Edward - leśnik
- Grod Piotr - leśnik
- Nowak Leon - leśnik
- Jarosz Jan - rolnik
- Zyga Marian - leśnik
- Sokulski Mieczysław - leśnik
- Kopański Józef - leśnik
- Matusz Michał - leśnik
- Uchman Jan - leśnik
- Filip Stanisław - leśnik
- Sudoł Paweł - leśnik
- Litwin Eliasz - leśnik
- Leja Andrzej - robotnik leśny
- Korzystka Jerzy - leśnik
- Olearka Stanisław - rolnik
- Olearka Jan II - rolnik
- Krzyżak Jan - rolnik
- Buniowski Władysław - rolnik
- Tkaczyk Franciszek - rolnik
Powołali oni do życia organizację łowiecką, którą nazwali "Stowarzyszenie Łowieckie im. Dzik w Sieniawie". Stowarzyszenie to jest protoplastą obecnego Koła Łowieckiego "Darz Bór" w Sieniawie. Pierwszym prezesem tego "Stowarzyszenia" został kol. Korzystka Szczepan, zaś łowczym kol. Edward Dec. "Stowarzyszenie Łowieckie im. Dzik", które przez pewien czas nosiło nazwę "Zrzeszenie Myśliwskie Dzik" zostało 23 sierpnia 1952 roku zarejestrowane pod Nr 127 przez Wydział Społeczno - Administracyjny Prezydium WRN w Rzeszowie, oraz otrzymało Statut.
Opierając się na Uchwale Zebrania, Zarząd Stowarzyszenia wystąpił 18 lipca 1953 roku do Tymczasowej Wojewódzkiej Rady Łowieckiej w Rzeszowie o utworzenie na bazie dotychczasowego "Stowarzyszenia" - Koła Łowieckiego w Sieniawie. Tak się też stało. Decyzją z dnia 6 stycznia 1954 roku Wojewódzka Rada Łowiecka w Rzeszowie utworzyła Koło Łowieckie "Dzik" w Sieniawie nadając mu numer 32. Od 1 stycznia 1957 roku numer "32" zmieniono na "Nr 2", zaś z dniem 24 stycznia 1960 roku Koło to otrzymało nazwę "Darz Bór", którą nosi do dziś.